Seo eğitimi sıkça sorulan sorular

Neden seo eğitimi almalıyız, kimler seo eğitimi almalıdır ?

Dünya da elektronik posta ile haberleşme başladıktan itibaren, yapılmaya başlayan web siteleri ; bir dizin, bir bilgi havuzu içinde bulunabilir olması için arama motorları yapılmaya başlandı. Veri toplamak amacıyla arama motorları kendi algoritmalarını geliştirdiler. Web sitelerinin hangi kelimelerde sıralanması gerekliliği için de; arama motorları optimizasyonu ( uyumlaştırma ) mesleği olan SEO uzmanlığı terimi ortaya çıktmıştır. Günümüzde sokağımızda, semtimizde bulunan ; çilingirci, restaurant, tesisatçı, kombi, klima servisleri de kendilerine web siteleri açmak zorunda kalmışılardır (bu örnekler çoğaltılabilir), sonuçta tüm bu site sahiplerinin seo yaptırmadan kendiliğinden arama motorlarında bulunması imkansızdır.

Seo uzmanı olmak isteyen bireyler, kuruluşlar hangi bilgileri öğrenmek zorundadır ?

Web tasarımı, Sunucu, hosting, ip, email, kurulumu, Google analytics ve raporlama, Reklamların yönetimi, gibi konu başlıklarını mutlaka öğrenmek, kusursuz şekilde uygulamak zorundadır (bazıları buraya dijital pazarlama yönetim eğitimi de diyebilmektedir). Fakat hiç bir seo uzmanı bilir ki hepsi bir birini tamamlayan unsurlardır, eksik uygulanırsa seo da başarı kazanılamaz.

Toplam kaç saat eğitim veriyorsunuz ve neden ?

Bizler yani eğitmenler, yaklaşık olarak arama motorlarıyla tanışma yıllarımızı bir ara getirirsek, 40 yıl gibi bir zaman dilimi ortaya çıkar, bu bilgi birikimi içersinde (devamlı yurt dışı blog takibi, tartışma forumları) ilk başlangıçta; eğitim alanın bilgi birikimi kapsamında 35-40 saate yaklaşan ders veriyoruz. Başlangıç süreci bittikten sonra da web sitenizin anahtar kelimelerinizde davranış biçimlerini ; sizin istediğiniz zamana kadar devam ettiriyoruz (siz öğrenene kadar = yaşam boyu destek).

Eğitim yeri veya yerleri nerelerdir ?

İstanbul da anadolu yakısında ve avrupa yakasında eğitim ofislerimiz mevcuttur, ayrıca şirketlere, kuruluşlara kendi işyerlerinde de eğitim veriyoruz, istenildiği taktirde gizlilik şartları altında eğitim verdiğimiz şirketler beyan edilir.

Eğitim almak için, neleri önceden bilmek zorundayım ?

Bilgisayar kullanması bilen tüm bireyler bu eğitimi alabilir, tüm uygulamaları gerçekleştirdikten sonra ; seo uzmanı olabilmektedir.

Eğitimde neden uygulamalı şartı vardır ?

İlk aşamada eğitim alacak bireyin bir web sitesi yoksa; birlikte seo uygulamalarını gerçekleştirmek için, mutlaka tarafımızdan web sitesi oluşturulur, oluşturulmak zorundadır. Teorik olarak kurslarda anlatılanlar, anında uygulanmadığı için bir faydası yoktur.

Eğitimin amacı nedir ?

Başlangıç olarak, arama morlarına uyumlu bir web sitesi (wordpress) eğitim alan öğrenci ile oluşturulup, çeşitli testlerden geçirilir. Bunlar https://search.google.com/test/mobile-friendly?hl=tr, https://testmysite.withgoogle.com/intl/tr-tr Bu uygulamalar bittikten sonra seo uzmanlığı başlar.

Neden yaşam boyu destek oluyorsunuz ?

Bu eğitimi alanların, bazılarının yeterli yabancı dili olmadığı için, arama kriterlerinin sık sık değiştiği seo konusunda karşılaştıkları problemlerini birlikte çözmek içindir. Bu örnekler çoğaltılabilir, Şirketimiz eğitim sonrası yaşam boyu destek bizim öncelikli temel taşımızdır.

Seo Uzmanları kaç TL. Maaş almaktadır ?

Ülkemizde, bu maaş şehirlere, çalışma yıllarına göre değişiklik gösterebilmektedir, ancak bilindiği üzere çeşitli İK sitelerinden bunları öğrenebilirsiniz. Bugünler de min. 5000 TL. den başlamaktadır.