S.S.S.

1- Neden seo eğitimi almalıyız, kimler seo eğitimi almalıdır ?
Dünya da elektronik posta ile haberleşme başladıktan itibaren, yapılmaya başlayan web siteleri ; bir dizin, bir bilgi havuzu içinde bulunabilir oması için arama motorları yapılmaya başlandı. Veri toplamak amacıyla arama motorları kendi algoritmalarını geliştirdiler. Web sitelerinin hangi kelimelerde sıralanması gerekliliği için de; arama motorları Optimizasyon ( uyumlaştırma ) mesleği olan SEO uzmanlığı terimi ortaya çıktmıştır. Günümzüde sokağımızda, semtimizde bulunan ; çilingirci, restaurant, tesisatçı, kombi – klima servisleri de kendilerine web siteleri açmak zorunda kalmışılardır (bu örnekler çoğaltılabilir), sonuçta tüm bu site sahiplerinin ; seo yaptırmadan kendiliğinden arama motorlarında bulunması imkansızdır.

2- Seo uzmanı olmak isteyen bireyler, Seo eğitimi almak isteyen kuruluşlar hangi bilgileri öğrenmek zorundadır ?
Web tasarımı, Sunucu – hosting – ip – email – kurulumu, Analytics ve raporlama, Reklamların yönetimi, gibi konu başlıklarını mutlaka öğrenmek, kusursuz şekilde uygulamak zorundadır (bazıları buraya dijital pazarlama yönetim eğitimi de diyebilmektedir). Fakat hiç bir seo uzmanı bilir ki hepsi bir birini tamamlayan unsurlardır, eksik uygulanırsa seo da başarı kazanılamaz..

3- Toplam kaç saat eğitim veriyorsunuz ve neden;
Bizler yani eğitmenler, yaklaşık olarak arama motorlarıyla tanışma yıllarımızı bir ara getirirsek, 40 yıl gibi bir zaman dilimi ortaya çıkar, bu bilgi birikimi içersinde ( devamlı yurt dışı blog takibi, tartışma forumları) ilk başlangıçta; eğitim alanın bilgi birikimi kapsamında 45-50 saate yaklaşan ders veriyoruz, Başlangıç bittikten sonra da anahtar kelimelerinizde davranış biçimlerini; eğitim alanın istediği kadar devam ettiriyoruz.

4- Eğitim yeri veya yerleri nerelerdir;
İstanbul da anadolu yakısında ve avrupa yakasında eğitim ofislerimiz mevcuttur, ayrıca şirketlere, kuruluşlara kendi işyerlerinde de eğitim veriyoruz, istenildiği taktirde gizlilik şartları altında eğitim verdiğimiz şireketler beyan edilir.

5- Eğitim almak için, neleri önceden bilmek zorundayım;
Bilgisayar kullanması bilen tüm bireyler seo eğitimi alabilir, tüm uygulamaları gerçekleştirdikten sonra ; seo uzmanı olabilmektedir..

6- Eğitimde neden uygulamalı şartı vardır;
İlk aşamada eğitim alacak bireyin bir web sitesi yoksa; birlikte seo uygulamalarını gerçekleştirmek için; mutlaka tarafımızdan web sitesi oluşturulur, oluşturulmak zorundadır.. Teorik olarak kurslarda anlatılanlar, anında uygulanmadığı için bir faydası yoktur.

7- Eğitimin amacı nedir;
Başlangıç olarak, arama morlarına uyumlu bir web sitesi eğitim alanla oluşturlup, çeşitli testlerden geçirilir.

https://search.google.com/test/mobile-friendly?hl=tr, https://testmysite.withgoogle.com/intl/tr-tr

gibi,, Daha sonra seo araçları ile anahtar kelimeler bulmak için çalışılır. sonucunda ise seo nun amacı olan sitemizden gelen veriler analiz veya rapor çıkartılır..

8- Neden yaşam boyu destek oluyorsunuz;
Bu eğitimi alanların, bazılarının yeterli yabancı dili olmadığı için, arama kriterlerinin sık sık değiştiği için, seo konusunda karşılaştıkları problemlerini birlikte çözmek için, (bu örnekler çoğaltılabilir) Şirketimiz eğitim sonrası  yaşam boyu destek bizim öncelikli temel taşımızdır.

9 – Seo uzmanları kaç tl. maaş almaktadır ;
Ülkemizde, bu maaş şehirlere, çalışma yıllarına göre değişiklik gösterebilmektedir, ancak bilindiği üzere çeşitli İK siterinden bunları öğrenebilirsiniz.

Daha çok soru ve cevaplarınızı bize buradan gönderebilirsiniz.


Leave a Reply